Auklėjimas yra viena gražiausių ir kartu sudėtingiausių užduočių gyvenime. Ieškodami savo auklėjimo stiliaus, dažnai pradedame nuo to, kaip mums buvo namuose, kai buvome maži. Geriausiu atveju kartojame tai, kas mums patiko, blogiausiu - žinome, kaip nenorime to daryti. Psichoterapija gali padėti mums rasti optimalų auklėjimo stilių.

O, vaiko auklėjimas. Kaip tai padaryti?

"O, tėvystė" - taip vadinasi Lauros Markham knyga, kuri, kitaip nei kiti autoriai, rašo apie tai, kaip pakeisti savo, kaip tėvų, elgesį ir kaip ugdyti vaikus norima linkme. Tokios knygos skaitymas yra gera pradžia kelyje į atsakingą tėvystę, tačiau to ne visada pakanka. Gerai nueiti pas psichologą ir pasitarti su juo, kaip elgtis konkrečiose auklėjimo situacijose.

Kaip užmegzti santykius su vaikais?

Kiekvienam vaikui reikia meilės. Kuo daugiau rodome meilės savo vaikui, tuo labiau stipriname tarpusavio pasitikėjimą ir giliname mūsų santykius. Daugiau rūpesčio, susidomėjimo ir dėmesio reiškia mažiau bausmių ir konfliktų vaikystėje ir vėliau gyvenime. Ieškokite ir atraskite situacijų, kuriose jūs ir jūsų artimieji gerai jaučiatės puikiai leisdami laiką šeimoje, ir sąmoningai sukurkite daugiau tokių progų.

Kokios dažniausiai pasitaikančios problemos šeimoje?

Kiekvienoje šeimoje gali kilti problemų, dėl kurių sutrinka atskirų šeimos narių santykiai. Dažniausiai pasitaikančios problemos šeimoje yra tėvų ginčai, galintys baigtis jų išsiskyrimu arba skyrybomis, smurtas šeimoje, nepriežiūra, problemos su broliais ir seserimis, finansiniai sunkumai, sudėtingi santykiai su nauju tėvų partneriu ir kt. Svarbu laiku spręsti šias problemas, kad būtų sumažintos neigiamos pasekmės, galinčios sukelti ilgalaikių problemų.

táta s dětmi

Kaip spręsti problemas šeimoje?

Kiekviena problema yra išsprendžiama. Labai svarbu nepamiršti problemos, o kuo greičiau ją įvardyti ir spręsti kartu su šeima. Šiuo atžvilgiu gali būti naudinga šeimos psichoterapija, kai atskiri šeimos nariai (kuriuos problema palietė) arba visa šeima bendradarbiauja su specialistu, siekdami tobulėti. Tačiau net ir kaip individas galiu kreiptis profesionalios pagalbos. Nors negaliu pakeisti kitų šeimos narių, tačiau galiu daryti įtaką sau, tam, kaip patiriu tai, kas vyksta šeimoje, kaip į tai reaguoju ir kaip galiu pereiti prie sveikesnio ir laimingesnio veikimo šeimoje.

Kaip spręsti problemas su vaikais?

Anksčiau ar vėliau galime nustoti suprasti savo vaikus ir gali kilti problemų. Natūralu, kad pirmiausia pagalvojame, jog kažkas nutiko ne taip, kad mūsų vaikas yra ne toks, kokį manėme esant, arba kad kažką apleidome. Lengva pykti ant vaiko ir norėti pataisos. Vis dėlto į problemas su vaikais būtina žvelgti kaip į visos šeimos sistemos problemą. Vaikai nesielgia netinkamai tyčia, dažnai jie tiesiog nežino, kaip geriau reaguoti į konkrečią situaciją. Raktas į sėkmingą problemos įveikimą yra vaiko ir tėvų tarpusavio pasitikėjimas ir jų santykių ryšys.

Kaip internetinė psichoterapija gali padėti šeimos santykiams?

Internetinė psichoterapija gali būti ypač naudinga pradžioje, kai pastebime, kad santykiai šeimoje kažkaip komplikuojasi arba atšąla. Susitikimas su ekspertu gali suteikti mums naują požiūrį į situaciją, pasiūlyti galimus sprendimus ir įkvėpti bendrauti su kitais šeimos nariais.

Tikra klientės istorija ir tai, kaip terapija jai padėjo:

"Buvau visiškai išsekusi. Ne taip įsivaizdavau motinystę - nemiegoti dėl naktinio žindymo, nervintis dėl nuolat verkiančio sūnaus, valyti krūvą sauskelnių ir indų ir neturėti laiko sau. Terapeutė padėjo man išsiaiškinti, kad keliu sau labai didelius reikalavimus ir neleidžiu sau pailsėti. Turėjau išmokti rasti laiko atsipalaiduoti net tada, kai namuose buvo netvarka, ir nespausti savęs, kad būčiau tobula mama. Jau žinau, kad užtenka būti "tik" gera mama."

Galvojate apie terapiją?

Tikrai verta pabandyti
Kad terapija būtų veiksminga, padėsime jums rasti geriausią terapeutą.
Atlikdami trumpą testą galime padėti surasti žmogų, kuris jus išklausys per 5 minutes
Mes kruopščiai renkamės savo terapeutus
Mes kruopščiai renkamės savo terapeutus
Prieš prisijungdami prie mūsų bendruomenės terapeutai praeina ilgą atrankos procesą, turi patvirtintą išsilavinimą ir mokymą
Padėsime jums rasti geriausią terapeutą
Padėsime jums rasti geriausią terapeutą
Atlikę trumpą testą parodysime jums tris tinkamiausius terapeutus pagal jūsų reikalavimus.
Terapiją papildysime vaizdo pamokomis
Terapiją papildysime vaizdo pamokomis
Prenumeratoriams siūlome 60 internetinių psichinės sveikatos vaizdo pamokų, kurias galite žiūrėti bet kuriuo metu
Pradėti testą
Hedepy
Prenumeruoti "Hedepy" naujienlaiškį
Patarimai, nuolaidos, naujienos
Užsiprenumeruodami sutinkate su mūsų asmens duomenų tvarkymo principais
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna