Jei svarstote apie psichoterapiją, tikrai verta ją išbandyti. Psichoterapija nebūtinai turi būti kraštutinė priemonė krizinėse situacijose, ji taip pat netinka tik tiems, kuriuos vargina rimtesnės psichikos sveikatos problemos. Ji tinka visiems, kurie nori dirbti su savimi ir geriau save suprasti.

Kas yra psichoterapija?

Psichoterapija - tai gydymas psichologinėmis priemonėmis, kurio tikslas - sušvelninti arba pašalinti kliento problemas. Taip pat paprastai didinamas savęs pažinimo, savęs priėmimo, savirealizacijos ir savigarbos lygis. Psichoterapija gali padėti pasiekti platesnį požiūrį į save, įsisąmoninti nusistovėjusius mąstymo ir elgesio modelius, atskleisti savo prasmę ir apskritai pasiekti aukštesnę gyvenimo kokybę bei išnaudoti savo potencialą.

Kada turėtumėte pagalvoti apie psichoterapiją?

Kai kurie žmonės kreipiasi dėl psichoterapijos, nes jau ilgą laiką jaučia depresiją, nerimą ar pyktį. Kiti gali norėti pagalbos dėl lėtinės ligos, kuri trikdo jų emocinę ar fizinę savijautą. Kiti gali turėti trumpalaikių problemų, kurias jiems reikia padėti išspręsti. Galbūt jie išgyvena skyrybas, jaučiasi prislėgti naujame darbe arba gedi dėl šeimos nario mirties.

Galimi požymiai, dėl kurių gydymas gali būti naudingas:

  • Jaučiate ilgalaikį bejėgiškumo ir liūdesio jausmą
  • Jūsų problemos nepagerėja nepaisant jūsų pastangų ir šeimos bei draugų pagalbos
  • Jums sunku susikaupti darbui ar atlikti kitą kasdienę veiklą
  • Neproporcingai nerimaujate, tikitės blogiausio arba esate nuolat įsitempę
  • Jūsų elgesys, pavyzdžiui, besaikis alkoholio vartojimas, narkotikų vartojimas ar agresija, kenkia Jums ar kitiems žmonėms
  • Norite geriau suprasti save, suprasti savo santykius ir išvystyti savo potencialą, kad jūsų gyvenimas būtų nukreiptas į didesnį pasitenkinimą, pilnatvės jausmą ir sveikatą

Po pirmojo seanso gali palengvėti

Kiekvienas žmogus yra šiek tiek kitoks ir kai kuriems reikia daugiau laiko, tačiau dažnai pirmasis užsiėmimas labai padeda. Nuo jūsų priklauso, kiek dalinsitės, svarbu, kad jaustumėtės gerai. Kadangi terapija yra "apie žmones", labai svarbu, kad ir klientas, ir terapeutas, prieš sėdėdami prie stalo, būtų tikri, kad gali ir nori dirbti kartu. Pirmojo seanso metu paprastai susitariama, ką dirbsite, kaip dažnai tai darysite ir galbūt kiek laiko dirbsite. O jei nesate įsitikinę, kad terapeutas jums tinka, neskubėkite ir neverskite savęs bendradarbiauti. Arba galite išbandyti ką nors kitą.

Reguliarių seansų metu pajusite tikrąją terapijos galią

Remdamiesi tūkstančių jūsų patirtimi, žinome, kad tikrąją galią pradėsite jausti po penktojo seanso. Mes metodiškai stebime terapijos poveikį pagal 8 parametrus (stresas, nerimas, depresija, savijauta, vaistų kiekis, atsparumas, miegas ir koncentracija). Pagal šiuos parametrus apskaičiuojame vadinamąjį gerovės balą.

Kuo aukštesnis balas, tuo teigiamas terapijos poveikis yra didesnis.

graphs_LT.png

Kaip gauti kuo daugiau naudos iš psichoterapijos?

  • Būkite sąžiningi su savo terapeutu. Turite sąžiningai dalytis savo mintimis, jausmais ir patirtimi.
  • Būkite aktyvus terapijos dalyvis. Terapija geriausiai veikia kaip partnerystė: turite dirbti su savimi.
  • Skirkite tam laiko. Tai, ką į ją įdėsite, jums sugrįš. Neleiskite terapijai išslysti pro pirštus. Iš pradžių gali būti sunku, bet atkreipkite dėmesį į tai, ar iš tikrųjų susitelkiate į jums svarbius dalykus.
  • Jei tai nepadeda, pagalvokite apie kitokį požiūrį arba kitą terapeutą. Pasikalbėkite su terapeutu apie tai, ar kitas psichoterapinis metodas nėra jums naudingesnis. Be to, labai svarbu gera "chemija" su terapeutu, todėl ieškokite žmogaus, su kuriuo jaustumėtės patogiai ir kuris įkvėptų jūsų pasitikėjimą.

Ar mano tema tinka terapijai?

Į terapiją galite ateiti dėl įvairių temų - nuo nepasitenkinimo esamu gyvenimu, santykių problemų, depresijos, nerimo iki gilių traumų. Ji padės jums su viskuo, kas turi įtakos jūsų psichinei savijautai. Pradžioje kartu su psichoterapeutu išsikelsite tikslus, kurių sieksite visos terapijos metu.

Pažvelkite į dažniausias temas, kurias žmonės sprendžia terapijos metu.

Neturiu jokių rimtų problemų, ar terapija man apskritai turi prasmę?

Psichoterapija nebūtinai skirta tik rimtoms psichikos sveikatos problemoms gydyti. Nebūtina sirgti depresija ar būti visiškai perdegusiam. Netgi neprivalote tiksliai įvardyti savo problemos. Pakanka, kad kurioje nors savo gyvenimo srityje nesijaučiate visiškai gerai ir norėtumėte tai pakeisti. Arba norite giliau pažinti save, kad galėtumėte geriau išnaudoti savo potencialą ir jaustumėtės pilnaverčiai gyvenime.

Psichoterapija yra puikus būdas prevenciškai rūpintis savo psichikos sveikata, ji nebūtinai turi tik gesinti gaisrus.

Jaučiuosi labai blogai. Ar Hedepy gali man padėti?

Jei jaučiatės labai prislėgti, nereikia laukti. Kuo greičiau kreipkitės į psichoterapeutą. Dėka internetinės terapijos formos galite kreiptis į psichoterapeutus iš visos Lietuvos, o pirmąjį seansą galite turėti jau po kelių dienų.

Ar jaučiate, kad dabar jums reikia pagalbos? Jei esate tokios būsenos, kad galite pakenkti sau ar kitiems, nieko nelaukite ir susisiekite su krizių linija telefonu 116 123.

Kaip pasirinkti tinkamą terapeutą?

Turėtumėte jaustis patogiai ir pasitikėti savo terapeutu. Tik tada terapijos metu būsite tikrai nuoširdūs ir atviri - o tai yra jos sėkmės pagrindas.

Štai kodėl pradžioje galima tiesiog "išbandyti" kelis terapeutus, kad surastumėte tinkamą. Perskaitykite mūsų išsamesnį straipsnį apie tai, kaip išsirinkti tinkamą terapeutą ir kaip žinoti, kad jis yra tinkamas. Nufilmavome trumpus vaizdo profilius apie terapeutus, kad galėtumėte juos bent šiek tiek pažinti prieš tikrąjį seansą. Jų profiliuose taip pat galite rasti atsiliepimų. Tačiau nesijaudinkite, jums nereikia patiems peržiūrėti visų terapeutų. Remdamiesi 5 minučių testu, surasime jums tris pritaikytus.

Kad terapija būtų veiksminga, padėsime jums rasti geriausią terapeutą.
Atlikdami trumpą testą galime padėti surasti žmogų, kuris jus išklausys per 5 minutes
Mes kruopščiai renkamės savo terapeutus
Mes kruopščiai renkamės savo terapeutus
Prieš prisijungdami prie mūsų bendruomenės terapeutai praeina ilgą atrankos procesą, turi patvirtintą išsilavinimą ir mokymą
Padėsime jums rasti geriausią terapeutą
Padėsime jums rasti geriausią terapeutą
Atlikę trumpą testą parodysime jums tris tinkamiausius terapeutus pagal jūsų reikalavimus.
Terapiją papildysime vaizdo pamokomis
Terapiją papildysime vaizdo pamokomis
Prenumeratoriams siūlome 60 internetinių psichinės sveikatos vaizdo pamokų, kurias galite žiūrėti bet kuriuo metu
Pradėti testą
Hedepy
Prenumeruoti "Hedepy" naujienlaiškį
Patarimai, nuolaidos, naujienos
Užsiprenumeruodami sutinkate su mūsų asmens duomenų tvarkymo principais
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna