Mano pirmoji terapija: kaip pasiruošti ir ko tikėtis

Mano pirmoji terapija: kaip pasiruošti ir ko tikėtis


Dalytis straipsniu

Prieš pirmąjį terapijos seansą visiems kyla daug klausimų. Reikia drąsos prisipažinti nepažįstamam žmogui apie savo asmeninius sunkumus. Tačiau sunkiausia žengti pirmąjį žingsnį. Todėl surinkome viską, kas jus gali dominti apie pirmąjį terapijos seansą, kad šis pirmas žingsnis jums būtų kuo lengvesnis.

Normalu nervintis ir abejoti

Ar mano problemos yra pakankamai rimtos, kad man būtų taikoma terapija? Kaip apskritai kam nors jas paaiškinti? Aš net pats negaliu jų suprasti. Ir ar apskritai noriu kam nors patikėti? Kas, jei jie mane nuteis? Pasakys, kad esu beprotis?

Ar jums yra tekę susidurti su tokiomis mintimis? Jūs nesate vieni. Visiškai normalu jausti nerimą, baimę ir nerimą. Lygiai taip pat, kaip ir tai, kad negalite tiksliai apibūdinti savo problemos. Terapeutas yra čia tam, kad jums padėtų. Jie pasirinko savo darbą tam, kad padėtų tokiems žmonėms kaip jūs. Jie niekada jūsų nesmerks. Jiems galite patikėti bet ką.

Kas vyks per pirmąją sesiją?

Terapeutas pirmiausia paklaus, kas jus neramina ir kodėl ateinate. Tačiau nesijaudinkite, jūsų nelaukia apklausa. Tik nuo jūsų priklauso, kiek daug pasakysite. Svarbu, kad jaustumėtės saugiai.

Taip pat visiškai gerai, jei nežinote tikslaus atsakymo. Būtent dėl to ir einame į terapiją - kad susigaudytume savo jausmuose ir mintyse ir rastume būdą, kaip tobulėti. Terapeutas palaipsniui padės jums rasti atsakymus. Terapijos sėkmei svarbiausia, kad būtumėte sąžiningas ir norėtumėte dirbti su savimi.

Kartais tema būna aiški nuo pat pradžių ir ją pradėsite vystyti iš karto per pirmąjį užsiėmimą. Kitais atvejais pirmiausia bandysite joje orientuotis kartu. Tolesnė terapijos eiga priklausys nuo to, ką sugalvosite. Su terapeutu susitarsite, kaip dažnai vertėtų lankytis terapijoje, kad išspręstumėte savo problemas ir pasiektumėte užsibrėžtą tikslą.

Kaip pasiruošti pirmajam terapijos seansui

Norint gauti kuo daugiau naudos iš terapijos, pravartu skirti jai šiek tiek laiko prieš ir po seanso. Štai mūsų patarimai, kaip pasiruošti:

  • Pasirinkite ramią ir patogią vietą, kurioje jaustumėtės saugūs ir kur veikia stabilus interneto ryšys. Pasiruoškite ko nors atsigerti ir galbūt servetėlių.
  • Likus pusvalandžiui iki terapijos skirkite laiko ir užsirašykite pagrindines priežastis, kodėl einate į terapiją. Pagalvokite apie temas, kurias norite aptarti.
  • Nusistatykite realius lūkesčius. Kai kurie žmonės jau po pirmojo seanso pajunta didelį palengvėjimą, tačiau sudėtingų ir gilesnių problemų atveju kelionė dažnai būna ilgesnė.
  • Skirkite šiek tiek laiko sau ir po terapijos. Jūsų galvoje neabejotinai suksis daugybė minčių, o kai kurios realizacijos po terapijos vis dar išliks.

Kiek laiko trunka terapinis seansas?

Individuali terapija trunka 50 minučių. Taip yra tam, kad terapeutui nereikėtų jūsų pertraukti dėl kito kliento, kai aptarinėjate ką nors svarbaus. Kartu terapeutams taip pat reikia akimirkos atsikvėpti tarp seansų.

Porų terapija trunka šiek tiek ilgiau. Ji trunka 90 minučių, kad jūs ir jūsų partneris turėtumėte pakankamai erdvės išsakyti viską, kas jums guli ant širdies.

Kad terapija būtų veiksminga, padėsime jums rasti geriausią terapeutą.
Atlikdami trumpą testą galime padėti surasti žmogų, kuris jus išklausys per 5 minutes
Mes kruopščiai renkamės savo terapeutus
Mes kruopščiai renkamės savo terapeutus
Prieš prisijungdami prie mūsų bendruomenės terapeutai praeina ilgą atrankos procesą, turi patvirtintą išsilavinimą ir mokymą
Padėsime jums rasti geriausią terapeutą
Padėsime jums rasti geriausią terapeutą
Atlikę trumpą testą parodysime jums tris tinkamiausius terapeutus pagal jūsų reikalavimus.
Terapiją papildysime vaizdo pamokomis
Terapiją papildysime vaizdo pamokomis
Prenumeratoriams siūlome 60 internetinių psichinės sveikatos vaizdo pamokų, kurias galite žiūrėti bet kuriuo metu
Pradėti testą
Hedepy
Prenumeruoti "Hedepy" naujienlaiškį
Patarimai, nuolaidos, naujienos
Užsiprenumeruodami sutinkate su mūsų asmens duomenų tvarkymo principais
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna