Seksualumas mumyse įsišaknijęs biologiškai. Yra žinomi moksliniai tyrimai, kurie rodo, kad vaikai prenataliniu laikotarpiu (motinos kūne) šypsosi fiziškai stimuliuojami lyčių. Tą patį matome ir mažuose vaikuose, kurie paprastai liečia savo lytinius organus ir patiria susijaudinimą. Vis dėlto seksualumas mums sukelia daug rūpesčių. Psichoterapija yra vienas iš būdų, kaip galime būti patenkinti intymumo ir seksualumo srityje.

Kaip pažinti savo seksualumą?

Seksualumas nėra susijęs su tuo, su kuo užsiimate seksu ar kaip dažnai tai darote. Seksualumas - tai seksualinių minčių, jausmų, troškimų ir elgesio su kitais derinys. Seksualumas yra įvairus, unikalus, o savo seksualumo dėsnių pažinimas padeda gyventi laimingai. Jei jaučiate sumaištį dėl savo seksualumo, naudingiau kreiptis į psichoterapeutą ir tyrinėti seksualumą saugioje aplinkoje, nei atlikti kokį nors seksualumo testą internete.

Kokios dažniausios sekso problemos?

Ekspertų teigimu, seksualinės problemos gali kamuoti iki 40 proc. žmonių. Jas lydi neįprasta, neišsami arba sutrikusi kūno reakcija į kitaip veiksmingą seksualinę stimuliaciją. Problemos kyla ne dėl kokių nors kūniškų priežasčių, jos turi psichinį komponentą. Dažniausiai pasitaikančios seksualinės problemos yra seksualinio potraukio stoka arba praradimas, erekcijos sutrikimai vyrams, priešlaikinė ejakuliacija arba nesugebėjimas pasiekti orgazmo (ypač moterims).

Kaip įveikti nenorą užsiimti seksu?

Seksualinio potraukio stoka yra viena iš dažniausiai pasitaikančių seksualinių problemų, su kuria dažniau susiduria moterys. Jis pasireiškia tuo, kad jūsų partneris nenori su jumis miegoti, dėl to santuokoje trūksta sekso ir gali kilti kitų santykių problemų. Apskritai nenoras mylėtis yra gynybinis mechanizmas, kuriuo organizmas ginasi. Priežastys gali būti įvairios - nuo nemalonios seksualinės patirties praeityje, nuovargio ir chroniško streso iki nerimo ar kitų ligų. Psichoterapija gali būti veiksmingas būdas ne tik asmenims, kenčiantiems nuo šio pasibjaurėjimo, bet ir porai, kai kitas žmogus yra nusivylęs, kad partneris nenori su juo miegoti.

manželé se nebaví v posteli

Ar gali būti psichinės erekcijos problemų?

Daugelis terapeutų yra girdėję klientą sakant: "Aš negaliu to padaryti" arba "Aš tai padarysiu per greitai". Iki 20 % erekcijos sutrikimų yra susiję su žmogaus psichika. Tai dažniausiai būna stresas, kaltė dėl partnerio nepasitenkinimo, nervingumas, spaudimas atlikti darbą, susijęs su žema savigarba, arba nerimas ir depresija. Todėl prieš eidami pas seksologą ar į vaistinę pirkti tablečių, pirmiausia pasikonsultuokite su psichoterapeutu ir pabandykite aptarti savo problemas.

Kaip padidinti lytinį potraukį?

Daugelis moterų gali patirti lytinio potraukio praradimą arba sumažėjusį susijaudinimą. Su tuo dažniausiai susiduria moterys, kai prasideda nėštumas, motinystė, pervargimas ir stresas. Be to, lytinio potraukio sumažėjimą arba praradimą gali sukelti tam tikros rūšies hormoniniai kontraceptikai. Psichoterapija internetu suteikia saugią erdvę, kurioje moteris gali atsiverti, išsiaiškinti priežastis, rasti būdą, kaip padidinti lytinį potraukį ir vėl mėgautis seksu.

Kaip internetinė psichoterapija gali padėti spręsti seksualines problemas?

Dažna kliūtis kreiptis į psichoterapeutą yra baimė, ką apie mane pasakys kiti. Psichoterapija internetu gali būti idealus daugelio žmonių seksualinių problemų sprendimas. Pirmiausia todėl, kad galite pasirinkti ekspertą iš kito miesto ar regiono ir susitikimą surengti patogiai įsitaisę namuose per internetinę platformą. Naudodamiesi šia internetine terpe sutaupysite laiko ir jums nereikės stresuoti, kad teks su kuo nors susidurti specialisto kabinete.

Tikroji kliento istorija ir kaip terapija jam padėjo:

“Bijojau intymumo. Būdamas 29-erių dar neturėjau nė vienų santykių. Moterų akivaizdoje gėdijausi net išleisti garsą. Kai visą pirmąjį pasimatymą, į kurį patekau per internetines pažintis, tylėjau, pasiekiau dugną. Praktikuodamas dėmesingą įsisąmoninimą pagal savo terapeuto patarimą, išmokau nesikoncentruoti į savo nervingumą. Pradėjau treniruotis susidurti su savo baime ir šiandien esu laiminguose santykiuose.”

Galvojate apie terapiją?

Tikrai verta pabandyti
Kad terapija būtų veiksminga, padėsime jums rasti geriausią terapeutą.
Atlikdami trumpą testą galime padėti surasti žmogų, kuris jus išklausys per 5 minutes
Mes kruopščiai renkamės savo terapeutus
Mes kruopščiai renkamės savo terapeutus
Prieš prisijungdami prie mūsų bendruomenės terapeutai praeina ilgą atrankos procesą, turi patvirtintą išsilavinimą ir mokymą
Padėsime jums rasti geriausią terapeutą
Padėsime jums rasti geriausią terapeutą
Atlikę trumpą testą parodysime jums tris tinkamiausius terapeutus pagal jūsų reikalavimus.
Terapiją papildysime vaizdo pamokomis
Terapiją papildysime vaizdo pamokomis
Prenumeratoriams siūlome 60 internetinių psichinės sveikatos vaizdo pamokų, kurias galite žiūrėti bet kuriuo metu
Pradėti testą
Hedepy
Prenumeruoti "Hedepy" naujienlaiškį
Patarimai, nuolaidos, naujienos
Užsiprenumeruodami sutinkate su mūsų asmens duomenų tvarkymo principais
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna