Vadovavimo tobulinimas dažnai yra koučingo sritis. Psichoterapija gali padėti suprasti vidinius konfliktus ar baimes, trukdančias būti geresniu vadovu. Be to, ji paprastai padeda geriau suvokti savo jausmus ir užtikrinti didesnį autentiškumą. Ji gali padėti pagerinti klausymąsi ir empatiją kitiems. Visa tai labai svarbu šiuolaikiniam vadovavimui.

Ką reiškia lyderystė?

Lyderystė - tai neprievartinis vadovavimo žmonėms stilius. Lyderis nustato viziją arba tikslus, o kiti natūraliai seka paskui jį. Lyderis vadovauja pasitelkdamas viziją ir skatindamas vidinę komandos motyvaciją, o vadovas labiau orientuojasi į planavimą, darbo užduočių organizavimą ir pelno siekimą. Vadovavimo įgūdžių galima išmokti; vadovui taip pat svarbi asmeninė branda. Vadovas gali tapti lyderiu.

Kaip gerai vadovauti žmonėms?

Lyderis ir geras vadovas nustato tikslus, išklauso žmones ir palaiko jų vidinę motyvaciją. Jie rūpinasi komandos narių augimu ir tobulėjimu, atrenka į komandą gabius žmones ir nebijo juos peraugti. Jie sutelkia dėmesį į teigiamus rezultatus, ieško būdų ir išeičių iš sudėtingų situacijų, o ne kaltininkų. Jie teikia grįžtamąjį ryšį, kartu patys būdami atviri jam. Geri lyderiai taip pat yra autentiški ir suprantami kitiems. Be viso to, lyderis taip pat turi suprasti save, žinoti savo stipriąsias, taip pat silpnąsias ir problemines vietas. Tai padaryti jam gali padėti ir psichoterapija.

leadership

Kaip motyvuoti darbuotojus?

Labai svarbu, ypač nedirbančiųjų profesijų atstovams, skatinti vidinę darbuotojų motyvaciją. Nustatyti tikslus ir leisti jiems dirbti pagal savo galimybes, skatinti juos mokytis, įtraukti į renginius ir kartu priimti sprendimus. Kartu su užduotimis perduokite ir atsakomybę. Vertinkite žmonių darbą ir vietoj neigiamos kritikos teikite teisingą ir į tobulėjimą orientuotą grįžtamąjį ryšį.

Kaip pateikti grįžtamąjį ryšį?

Veiksmingas grįžtamasis ryšys yra orientuotas į ateitį ir parodo tolesnio tobulėjimo galimybes, be to, jis teikiamas individualiai ir laiku. Pradžioje vertėtų paprašyti darbuotojo įvertinti savo darbą ir suteikti jam daug erdvės bei dėmesio. Konstruktyvus grįžtamasis ryšys konkrečiai apibūdina stebimą elgesį ar darbo rezultatus ir jų pasekmes - tiek teigiamas, tiek neigiamas. Vadovai kartais bijo teikti grįžtamąjį ryšį, baimindamiesi pasipriešinimo ar konflikto, tačiau jei jie laikosi pagrindinių taisyklių ir nuoširdžiai domisi kitu žmogumi, rezultatas gali būti prasmingas dialogas, padedantis darbuotojui tobulėti. Gebėjimas atskirti faktus nuo savo jausmų ir mokėjimas apibūdinti abu dalykus labai palengvina grįžtamojo ryšio teikimą. Psichoterapija taip pat gali padėti tai padaryti.

Kaip daryti įtaką valdymo stiliui?

Kiekvienas vadovas turi savitą darbo su žmonėmis stilių: autoritarinį ar demokratinį, pasitikėjimą žmonėmis ar nuolatinę jų kontrolę. Stiliui įtakos turi auklėjimas, asmenybė ir kultūra. Daugelis vadovų naudoja, dažnai nesąmoningai, tą patį stilių kaip ir jų vadovas. Psichoterapija gali atskleisti, kaip žmogus iš tikrųjų jaučiasi būdamas vadovu, ar jis stengiasi elgtis priešingai jo aplinkai. Kartu skatinamas autentiškumas, kuris yra svarbus vadovui ir didina jo patikimumą.

Kaip internetinė psichoterapija gali padėti vadovauti?

Įmonių vadovai ir lyderiai susiduria su sudėtingomis darbo situacijomis, įskaitant konfliktus, tačiau dažnai skundžiasi, kad neturi su kuo jomis pasidalyti ir jaučiasi vieniši. Todėl naudinga kreiptis į specialistą, kuris juos išklausys ir pasiūlys saugią erdvę pasidalyti emocijomis. Vadovai taip pat dažnai būna užsiėmę, todėl psichoterapija internetu gali būti galimybė sutaupyti laiko važinėjant į susitikimą arba, pavyzdžiui, suderinti psichologinę konsultaciją su pasivaikščiojimu.

Tikra kliento istorija ir kaip terapija jam padėjo:

“Dirbu naujose projekto vadovo pareigose ir vadovauju žmonių komandai, iš kurios sulaukiau neigiamų atsiliepimų. Vangiai priimu sprendimus, nes bijau suklysti. Bijau dėl to prarasti darbą. Taigi terapijos metu mokiausi susidurti su savo baime ir praktikuotis daryti klaidas, stengiausi klysti tyčia, kad suprasčiau, jog nieko baisaus nenutiks. Dėl to darbe esu lankstesnis ir galiu greičiau spręsti skubius reikalus, o tai reiškia, kad nevilkinu kitų.”

Galvojate apie terapiją?

Tikrai verta pabandyti
Kad terapija būtų veiksminga, padėsime jums rasti geriausią terapeutą.
Atlikdami trumpą testą galime padėti surasti žmogų, kuris jus išklausys per 5 minutes
Mes kruopščiai renkamės savo terapeutus
Mes kruopščiai renkamės savo terapeutus
Prieš prisijungdami prie mūsų bendruomenės terapeutai praeina ilgą atrankos procesą, turi patvirtintą išsilavinimą ir mokymą
Padėsime jums rasti geriausią terapeutą
Padėsime jums rasti geriausią terapeutą
Atlikę trumpą testą parodysime jums tris tinkamiausius terapeutus pagal jūsų reikalavimus.
Terapiją papildysime vaizdo pamokomis
Terapiją papildysime vaizdo pamokomis
Prenumeratoriams siūlome 60 internetinių psichinės sveikatos vaizdo pamokų, kurias galite žiūrėti bet kuriuo metu
Pradėti testą
Hedepy
Prenumeruoti "Hedepy" naujienlaiškį
Patarimai, nuolaidos, naujienos
Užsiprenumeruodami sutinkate su mūsų asmens duomenų tvarkymo principais
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna