Miegas yra pagrindinis žmogaus poreikis. Neatsitiktinai jo trūkumas tampa didele tema šiuolaikinėje visuomenėje. Vardan veiklos rezultatų išduodame savo natūralų bioritmą ir patiriame nuolatinį stresą. Dėl to kenčiame, ypač vėlesniame amžiuje, nuo miego sutrikimų, dažniausiai nemigos. Ką daryti, jei jūsų rytas jau seniai negeras ir negalite išsimiegoti visą naktį?

Kas yra nemiga?

Nemiga - tai miego sutrikimas, kuriam būdinga tai, kad sunku užmigti naktį, atsibundama anksti ryte ir vėl nepavyksta užmigti, dažnai prabundama naktį, taip pat kaitaliojama diena ir naktis ("naktinis budėjimas").

Kokios yra nemigos priežastys?

Miego forma istoriškai kelis kartus iš esmės keitėsi. Nakties miegas uždaroje patalpoje, kuriam su trupučiu persistengimo nustatome 8 valandų ribą, yra palyginti modernus dalykas ir už jį esame dėkingi pramonės revoliucijai. Tuo metu darbas vis dar buvo fiziškai sunkus. Šiandien dauguma žmonių dirba protinį darbą. Kai vakare einame miegoti, užmigti mums padeda ne išsekęs kūnas, o protas, kuris neleidžia užmigti. Vyresnis amžius, skausmas, psichikos ar neurologinės ligos, laiko juostų kaita ir netinkama miegui aplinka taip pat prisideda prie nemigos.

Kaip gydoma lėtinė nemiga?

Nemiga nebūtinai susijusi su neramiu protu, ji gali būti šalutinis kitų ligų poveikis. Jei ilgą laiką kankina nemiga, patartina patikėti save bendrosios praktikos gydytojui. Jis gali nusiųsti jus į miego laboratoriją, kur bus atliktas išsamus tyrimas.
Gydymas vaistais yra paskutinis lėtinės nemigos gydymo būdas, kuris tik padeda atkurti natūralų miego ritmą.

žena nemůže usnout

Kaip galiu sau padėti, jei kenčiu nuo nemigos?

Geriausia, kad suprastumėte, kas jį sukelia. Kiekvienam žmogui šios priežastys yra skirtingos. Gali būti, kad šiuo metu patiriamas stresas (trumpalaikė arba ūminė nemiga) arba tai gali būti ilgo ir varginančio gyvenimo būdo rezultatas (lėtinė nemiga). Pirmoji pagalba - laikytis tinkamos miego higienos taisyklių (grynas oras kambaryje, kofeino ir alkoholio nevartojimas, rami veikla prieš miegą ir t. t.). Jei jau išbandėte šiuos sprendimus, bet vis tiek neišsimiegojote, psichoterapija gali būti idealus pasirinkimas.

Kaip gydyti nemigą taikant psichoterapiją?

Pirmoji psichoterapijos nauda tikriausiai bus ta, kad sumažinsite stresą, kurį prieš užmigdami patiria daugelis "nemiegančiųjų". Jie nerimauja, ar užmigs, kada pabus ir kaip ryte susitvarkys su likusia dienos dalimi. Tai padės jums atidžiau pažvelgti į savo miego dėsningumus ir rasti sąsajas tarp akivaizdžių detalių, kurios dažnai turi įtakos miegui.

Jame taip pat siūlomi metodai, kuriuos galite išbandyti patys prieš miegą. Tačiau kas vertingiausia psichoterapijoje? Ji moko mus žvelgti į save kaip į individą, unikalią asmenybę. Miego spaudimas, trunkantis "nuo-iki", gali nustoti veikti sulaukus tam tikro amžiaus. Kartais paaiškėja, kad užtenka priimti savo poreikius - į savo gyvenimą priimti popietinę siestą. Užuot anksti ryte ritęsi į lovą, galbūt norėsite tiesiog pradėti treniruotę arba eiti tiesiai į darbą.

Kaip man gali padėti internetinė psichoterapija, jei mane kamuoja nemiga?

Psichoterapeutas internetu suteiks jums visas paslaugas, kurios būtų teikiamos įprasto asmeninio užsiėmimo metu. Privalumas tas, kad tiesiogiai bendraujate su terapeutu, kuris yra jūsų temos ekspertas. Tikslus nukreipimas gali pagreitinti pusiausvyros jūsų gyvenime paieškos procesą. Be to, seansą galite užbaigti tiesiai iš namų, o tai yra idealus sąjungininkas kovoje su nemiga, galite maloniai tęsti miegą ir išnaudoti visas jo galimybes.

Tikra kliento istorija ir kaip terapija jam padėjo:

“Mane jau seniai kankina nemiga, su amžiumi vis labiau ir labiau. Nevartoju tablečių, todėl padėjau sau užmigdamas prie televizoriaus. Tačiau išaušo trečias rytas ir pabudau jausdamas, kad negaliu kvėpuoti. Kitą valandą bandžiau užmigti ir tiesiog stebėjau žadintuvą iki ryto. Apie miego higieną sužinojau iš savo psichoterapeuto. Palaipsniui man pavyko pagerinti miegą pakeitus kai kuriuos savo įpročius. Vadovaujamų relaksacijų dėka išmokau užmigti net ir prabudęs naktį. Dabar man paskirtas tyrimas miego laboratorijoje, gresia miego apnėjos diagnozė. Iki tol daugiausia dėmesio skiriau streso darbe valdymui. Tarsi mano atsakomybės neleistų man tinkamai išsimiegoti.”

Galvojate apie terapiją?

Tikrai verta pabandyti
Kad terapija būtų veiksminga, padėsime jums rasti geriausią terapeutą.
Atlikdami trumpą testą galime padėti surasti žmogų, kuris jus išklausys per 5 minutes
Mes kruopščiai renkamės savo terapeutus
Mes kruopščiai renkamės savo terapeutus
Prieš prisijungdami prie mūsų bendruomenės terapeutai praeina ilgą atrankos procesą, turi patvirtintą išsilavinimą ir mokymą
Padėsime jums rasti geriausią terapeutą
Padėsime jums rasti geriausią terapeutą
Atlikę trumpą testą parodysime jums tris tinkamiausius terapeutus pagal jūsų reikalavimus.
Terapiją papildysime vaizdo pamokomis
Terapiją papildysime vaizdo pamokomis
Prenumeratoriams siūlome 60 internetinių psichinės sveikatos vaizdo pamokų, kurias galite žiūrėti bet kuriuo metu
Pradėti testą
Hedepy
Prenumeruoti "Hedepy" naujienlaiškį
Patarimai, nuolaidos, naujienos
Užsiprenumeruodami sutinkate su mūsų asmens duomenų tvarkymo principais
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna