Santykiai buvo, yra ir bus svarbi mūsų gyvenimo dalis. Kokybiški santykiai teigiamai veikia mūsų sveikatą, stiprina imunitetą ir mažina neigiamą streso poveikį. Paprastai tariant, jie sudaro didžiąją dalį mūsų gyvenimo džiaugsmo. Štai kodėl svarbu mokėti rūpintis savo santykiais ir atpažinti, kada nebesugebame vieni susitvarkyti su juose kylančiomis problemomis.

Psichoterapija, tiek individuali, tiek porų, gali padėti mums ugdyti savo gebėjimą bendrauti su kitais ir taip sustiprinti savo įgūdžius partnerystėje, šeimoje ar darbe.

Kaip šiais laikais susitikinėti ir užmegzti santykius?

Kiekvienas norėtų susipažinti natūraliai. Tačiau, kai paliekame mokyklos aplinką ir įsitvirtiname darbe, mūsų galimybės susipažinti natūraliai sumažėja. Priešingai, internetinės pažintys šiais laikais jau yra įprasta ir jaunesnėms kartoms visiškai natūrali alternatyva. Ne tik galite susipažinti su žmonėmis, su kuriais vargu ar susidurtumėte neprisijungę prie interneto, bet ir atrasti naujų vietų bei, kas ne mažiau svarbu, tobulėti pažinčių srityje. Svarbu būti atviram, nepasikliauti pirmuoju įspūdžiu ir suteikti potencialiems partneriams šansą. Net ir natūralių pažinčių metu jausmams įsižiebti reikia laiko. Savo ruožtu pasistenkite pasirodyti natūralūs, optimistiškai nusiteikę ir aiškiai išreikškite savo lūkesčius, kuriuos siejate su pasimatymais.

Ką daryti, jei žmogus yra iš tolimų kraštų? Kaip palaikyti santykius per atstumą?

Dėl technologijų ir globalizacijos santykiai per atstumą yra daug lengvesni ir tvaresni nei bet kada anksčiau, tačiau jie kelia daug sunkumų. Palaikant santykius per atstumą svarbu išsakyti savo poreikius ir kartu ieškoti būdų, kaip (ir kaip dažnai) vyks partnerių bendravimas ir sąveika. Patartina iš anksto suplanuoti, kada ir kur partneriai galės leisti laiką kartu ir kada jie bus priklausomi nuo interneto technologijų. Taip pat labai svarbu kartu pasikalbėti apie ateitį ir sukurti bendrą viziją, geriausia – su laiko terminais. Tai padeda abiem partneriams įveikti kliūtis ir kovoti už santykius net tada, kai jie pavargsta nuolat pasiilgę vienas kito, judėdami link bendro gyvenimo.

partneří nemluví

Kaip susidoroti su neištikimybe? Ar įmanoma atleisti neištikimybę santykiuose?

Neištikimybė dažnai būna ženklas, kad santykiuose kažkas neveikia. Užuot sprendus, kas yra kaltininkas, o kas auka, naudinga dirbti su abiem partneriais ir pačiais santykiais. Kaip tai įvyko? Kaip mes jaučiamės savo santykiuose? Ką patiriame? Ką mumyse sukėlė neištikimybė? Porų psichoterapija suteikia saugią erdvę, kurioje abu partneriai gali kalbėtis apie savo poreikius, skaudulius ir emocijas, lydinčias jų santykius, ir ieškoti atsakymų į šiuos klausimus. Sąmoningai stengiantis pagerinti santykius, skaudinanti ir kelianti grėsmę neištikimybė gali būti vertinama kaip simptomas, rodantis, kur santykius reikia taisyti, ir gali suteikti vertingą postūmį taisyti ir atkurti partnerių intymumą bei pasitenkinimą.

Turime santykių problemų. Kaip išsaugoti mūsų santykius?

Kiekvieni santykiai (nesvarbu, kokia jų forma) anksčiau ar vėliau susiduria su santykių problemomis. Jos kyla dėl partnerių skirtingumo ir unikalumo, jų skirtingų idėjų, lūkesčių, poreikių ir galimybių partnerystėje. Dažniausios santykių problemos yra skirtingi poreikiai sekso, finansų, laisvalaikio ir kt. srityse. Priimti, kad santykių problemos gali būti santykių dalis, ir priimti jas kaip galimybę ugdyti savo partnerio pasitenkinimą, yra pirmas žingsnis siekiant išlaikyti sveikus ir funkcionalius santykius. Kitas santykių sunkumas gali būti socialiniai tinklai ir tai, kaip mes leidžiame jiems griauti mūsų santykius (ne tik mūsų partnerio).

muž se ženou se hádají

Kada kreiptis į psichoterapeutą dėl santykių problemų?

Kreiptis į specialistą naudinga, kai partneriai jaučia, kad nėra patenkinti tuo, kaip jie sprendžia savo santykių problemas ir konfliktus. Atvirkščiai, kai jie įžiebia, gilina ar eskaluoja konfliktą ir dar labiau skaudina vienas kitą, tai yra pagalbos šauksmas. Psichoterapeutas gali suteikti partneriams saugią ir, svarbiausia, neutralią dirvą, siūlydamas naujas perspektyvas ir alternatyvas, kaip išspręsti konfliktą. Ne mažiau svarbu ir tai, kad specialistas padeda partneriams ugdyti bendravimo įgūdžius, kad ateityje jie galėtų patys spręsti santykių problemas.

Iš kur žinoti ar geriau išsiskirti? Kaip nutraukti santykius?

Natūralu, kad santykiuose kyla problemų, kurios mus vargina, tačiau tai nereiškia, kad turėtume iš karto nutraukti santykius. Vis dėlto gali būti kliūčių, kai išsiskyrimas gali būti teisingas pasirinkimas. Aiškios priežastys nutraukti santykius gali būti smurtas (fizinis ar psichologinis) arba vieno ar abiejų partnerių priklausomybė. Kitose situacijose tai priklauso nuo asmeninės patirties. Tačiau apskritai, jei santykiai jūsų netenkina ilgalaikėje perspektyvoje, sukelia jums psichinių ar sveikatos problemų ir apskritai manote, kad be santykių jums būtų geriau, verta apsvarstyti galimybę juos nutraukti.

Kaip psichoterapija padeda nutraukti santykius?

Jei jums sunku priimti sprendimą, jums gali padėti psichoterapeutas. Psichoterapeutas gali padėti jums susidaryti nuomonę apie tai, kaip galėtų atrodyti jūsų gyvenimas po išsiskyrimo ne tik asmeniniu, bet ir ekonominiu, socialiniu bei logistiniu požiūriu, ir kartu su jumis apgalvoti visas galimas pasekmes. Jei nusprendėte išsiskirti, patartina aiškiai ir kartu gerbiant kitą asmenį pranešti apie savo sprendimą. Jei turite vaikų arba bendro turto, taip pat svarbu išsiaiškinti tolesnę globą arba turto perskirstymą. Šiuo atveju taip pat gali būti naudingas apsilankymas pas psichoterapeutą, nes jis suteiks neutralią atmosferą, kurioje galėsite rasti abiem pusėms priimtiną sprendimą.

Tikra kliento istorija ir kaip terapija jam padėjo:

„Po septintojo išsiskyrimo pradėjau lankyti terapiją. Man niekada nesisekė bendrauti su žmonėmis. Per terapiją sužinojau, kad mano sunkumai palaikant santykius buvo susiję su tuo, kad nelabai pasitikėjau žmonėmis, nes nuo vaikystės turėjau sudėtingus santykius su motina. Atleidusi motinai ir supratusi, iš kur kilo mano problema, savo nepasitikėjimo nebeperkeliu kitiems.“

Galvojate apie terapiją?

Tikrai verta pabandyti
Kad terapija būtų veiksminga, padėsime jums rasti geriausią terapeutą.
Atlikdami trumpą testą galime padėti surasti žmogų, kuris jus išklausys per 5 minutes
Mes kruopščiai renkamės savo terapeutus
Mes kruopščiai renkamės savo terapeutus
Prieš prisijungdami prie mūsų bendruomenės terapeutai praeina ilgą atrankos procesą, turi patvirtintą išsilavinimą ir mokymą
Padėsime jums rasti geriausią terapeutą
Padėsime jums rasti geriausią terapeutą
Atlikę trumpą testą parodysime jums tris tinkamiausius terapeutus pagal jūsų reikalavimus.
Terapiją papildysime vaizdo pamokomis
Terapiją papildysime vaizdo pamokomis
Prenumeratoriams siūlome 60 internetinių psichinės sveikatos vaizdo pamokų, kurias galite žiūrėti bet kuriuo metu
Pradėti testą
Hedepy
Prenumeruoti "Hedepy" naujienlaiškį
Patarimai, nuolaidos, naujienos
Užsiprenumeruodami sutinkate su mūsų asmens duomenų tvarkymo principais
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna