Ar dažnai galvojate apie maistą? Ar jaučiate protinį alkį? Ar jaučiate su maistu susijusią kaltę arba baimę sulieknėti? Ar maistas jus kontroliuoja labiau nei jūs jį? Ar valgote kitų akivaizdoje, ar vengiate valgyti su kitais? Jei minėtos situacijos yra nepageidaujama jūsų kasdienybės dalis, žinokite, kad yra daugybė būdų, kaip perimti proto kontrolę ir būti laisvesniems santykiuose su savimi / juo. Vienas iš veiksmingiausių sprendimų yra psichoterapija.

Kokios yra valgymo sutrikimų rūšys?

Valgymo sutrikimai (VST) sudaro gana platų diagnostinį spektrą. Jiems būdingas patologinis elgesys, susijęs su maistu ir savo kūno suvokimu. Tai nervinė anoreksija (tyčinis svorio mažinimas, kuris gali baigtis visišku maisto atsisakymu), bulimija (persivalgymas ir vėlesnis maisto vėmimas), persivalgymo sutrikimas (vilko alkis), netipinė psichinė anoreksija ir netipinė psichinė bulimija. Dažnai gali atsitikti taip, kad šie pacientai atsiduria užburtame rate (persivalgymas, vėmimas, badavimas, badavimas, persivalgymas).

Kas turi įtakos bulimijai, anoreksijai ir persivalgymo sutrikimui?

Dažnai valgymo sutrikimas yra ne priežastis, o tik kitos baimės, nerimo ar nepasitenkinimo pasekmė. Žmonėms, turintiems VS, kyla daug didesnė depresijos, nerimo, savižudiško elgesio ir kt. rizika. VS gali būti susijęs su psichikos problemomis: depresija, prasmės praradimu, sąžinės graužimu, dirglumu, dėmesio koncentracijos stoka, galvos svaigimu, baime priaugti svorio, savigrauža, susidomėjimo aplinkine aplinka praradimu, nuovargiu ir kt. VS veikia ne tik psichiką, bet, deja, neretai būna susijęs ir su fizinėmis problemomis: menstruacijų nebuvimu, o vėliau ir vaisingumo problemomis, lengvu mėlynių susidarymu, žemu kraujospūdžiu, retėjančiais plaukais ir kt. Galiausiai gali kilti socialinių problemų: socialinė izoliacija, laipsniškas susidomėjimo pomėgiais praradimas, draugų praradimas ar nesugebėjimas būti vienam.

měření obvodu v pase

Ar galima kada nors pasveikti nuo valgymo sutrikimų (bulimijos, anoreksijos ir kt.)?

Taip! VS paprastai prasideda visai nekaltai. Nustatome nuostatas ir nuomones, kurias pacientas laikė teisingomis, ir palaipsniui pakeičiame jo požiūrį į maistą taip, kad jis būtų tinkamas. Tačiau atsikratyti VS reiškia keisti nusistovėjusią elgseną ir požiūrį. Tam reikia valios, kantrybės, meilės ir, galiausiai, ko nors, kas mums padėtų.

Ką turėčiau daryti, jei aš (arba kas nors šalia manęs) serga nervine anoreksija arba nervine bulimija?

Svarbu suvokti, kad VS yra liguistos psichikos apraiška ir vidinio sielvarto, baimės ir gilesnių psichologinių sunkumų pasekmė. Jei kenčiate nuo bet kurios iš valgymo sutrikimų formų, rekomenduojame kreiptis profesionalios pagalbos. Padėti gali psichoterapeutas, kuris jus išklausys, palydės ir padės pasiekti didesnį pasitenkinimą.
Jei kas nors iš jūsų artimųjų serga šia liga, štai keletas patarimų, kaip kreiptis į tokį žmogų:

  • Rūpinkitės žmogumi, o ne sutrikimu.
  • Neverskite jų valgyti, bet verčiau atitraukite dėmesį nuo paties maisto. Būkite kantrūs.
  • Neduokite neprašytų patarimų.
  • Venkite bet kokių su kūnu susijusių įvertinimų.
  • Ieškokite ne priežasties, o sprendimo.

Kaip psichoterapija gali padėti sergant valgymo sutrikimais?

Psichoterapija laikoma vienu geriausių VS gydymo būdų. Ji padeda nustatyti, kodėl konkrečiam asmeniui išsivystė liga, suprasti, kas valdo žmogų, pakeisti jo požiūrį ir rasti strategiją, padedančią pasiekti didesnį kliento pasitenkinimą. VS sergantys žmonės dažnai gėdijasi savo ligos, todėl internetinė psichoterapija gali būti naudinga priemonė. Dažnai klientai nebijo būti atviresni. Be to, galite susirasti specialistą, kuris tiesiogiai specializuojasi VS srityje, ir susisiekti su juo, kad ir kur būtumėte.

Tikra kliento istorija ir kaip terapija jam padėjo:

“Didžiausias paradoksas tas, kad iš tikrųjų niekada nebuvau stora, bet norėjau būti ne tik liekna, bet ir tobula. Mano pasaulyje tai reiškė ne daugiau kaip 42 kilogramus. Gydymo metu susipažinau su daugybe gydytojų ir psichologų, bet tik Ievos dėka pajutau, kad galiu pradėti patikti sau. Net jei per dieną nenubėgu bent 25 kilometrų ir nevalgau daugiau nei jogurto su obuoliu. Ieva yra psichoterapeutė, pirmoji, kuri neverčia manęs valgyti ir pirmoji, kuri domėjosi manimi kaip visuma. Norėčiau visiems pasakyti, kad jie nusipelno savo Ievos ir kad jiems nereikia jaudintis dėl savęs.”

Galvojate apie terapiją?

Tikrai verta pabandyti
Kad terapija būtų veiksminga, padėsime jums rasti geriausią terapeutą.
Atlikdami trumpą testą galime padėti surasti žmogų, kuris jus išklausys per 5 minutes
Mes kruopščiai renkamės savo terapeutus
Mes kruopščiai renkamės savo terapeutus
Prieš prisijungdami prie mūsų bendruomenės terapeutai praeina ilgą atrankos procesą, turi patvirtintą išsilavinimą ir mokymą
Padėsime jums rasti geriausią terapeutą
Padėsime jums rasti geriausią terapeutą
Atlikę trumpą testą parodysime jums tris tinkamiausius terapeutus pagal jūsų reikalavimus.
Terapiją papildysime vaizdo pamokomis
Terapiją papildysime vaizdo pamokomis
Prenumeratoriams siūlome 60 internetinių psichinės sveikatos vaizdo pamokų, kurias galite žiūrėti bet kuriuo metu
Pradėti testą
Hedepy
Prenumeruoti "Hedepy" naujienlaiškį
Patarimai, nuolaidos, naujienos
Užsiprenumeruodami sutinkate su mūsų asmens duomenų tvarkymo principais
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna