Galima būti vienam ir nesijausti vienišam, o atvirkščiai - palaikyti ryšį su artimaisiais dar niekada nebuvo taip paprasta. Technologijų pažanga, kelionių prieinamumas ir geresnės gyvenimo sąlygos padidino mūsų lankstumą ir mobilumą. Ir vis dėlto žmonės labiau nei bet kada anksčiau yra vieniši, gyvena vieni arba (nors ir apsupti žmonių) patiria vienatvę. Psichoterapija gali būti išeitis iš šios situacijos.

Kuo skiriasi vienatvė nuo vienišumo?

Nors buvimas vienas ir vienatvė skamba panašiai, mes juos suvokiame visiškai skirtingai. Buvimas vienam yra savanoriška būsena, kuri dažnai gali būti naudinga ir atpalaiduojanti, o vienatvė yra žalinga ir ilgainiui gali sukelti psichinių ir fizinių problemų.

Kaip įveikti vienišumo jausmą?

Jei nerimaujame, nes jaučiamės vieniši, pravartu po ranka turėti keletą patarimų, padėsiančių pasijusti geriau. Galite sudaryti sąrašą dalykų, kontaktų ir veiklos, kuri apskritai teikia jums džiaugsmo, ir turėti jį su savimi nelaimės atveju. Saugokitės socialinių tinklų, kurie sukuria iliuziją, kad nesame vieniši, ir apskritai pablogina mūsų būklę. Priešingai, pasivaikščiojimas gryname ore, pokalbis telefonu su draugu ar maloni muzika gali mums padėti. Tačiau jei jaučiatės vieniši ilgą laiką, priežastis gali būti labiau įsišaknijusi, todėl gali būti naudinga kreiptis profesionalios pagalbos.

Vienatvė ir depresija: kaip laiku ją pastebėti?

Būna dienų, kai neturime nuotaikos su niekuo susitikti ir mums reikia pabūti vieniems. Jei pastebite, kad kelias dienas ar savaites nebendraujate su kitais, jei net neturite jėgų pakelti telefono ragelio ir kam nors paskambinti, laikas pripažinti, kad kažkas gali būti ne taip. Psichoterapija internetu gali būti grėsmės nekeliantis žingsnis siekiant pagerinti savo būklę.
žena sama v posteli

Kaip valdyti vienišumą santykiuose?

Iš pirmo žvilgsnio viskas gali atrodyti gerai. Jūs turite santykius, suprantate savo partnerį. Vis dėlto kartais galime atsidurti tokioje būsenoje, kai, nepaisant laimingo gyvenimo, jaučiamės liūdni ir vieniši. Atsiribojame nuo kitų ir užsidarome savyje. Jei jaučiame, kad partneris mūsų nesupranta ir nežino, kas su mumis vyksta, vertėtų pradėti apie tai kalbėtis su partneriu. Psichoterapija gali būti saugi vieta pokalbiui su mūsų partneriu, ypač kai ankstesni bandymai baigdavosi nereikalingais konfliktais.

Vienatvė po skyrybų - kaip iš jos išsivaduoti?

Skyrybos - tai labai įtemptas gyvenimo įvykis, sukeliantis įvairių problemų, įskaitant vienatvės jausmą. Tai nenuostabu, juk dalį gyvenimo su partneriu gyvenote kartu, daug ką darėte kartu ir staiga likote viską daryti vieni. Nusiraminimą atneša suvokimas, kad tai tik laikina būsena. Kad sumažintumėte galimas situacijas, kai puolate į neviltį, svarbu planuoti savo dieną, įtraukti į ją savo pomėgius ir susitikti su kitais žmonėmis. Tai gali padėti įveikti pirmąsias savaites ir iš naujo pradėti laimingą gyvenimą.

Kaip psichoterapija gali padėti įveikti vienatvę?

Psichoterapija sukuria saugią erdvę, kurioje galime rasti supratimą ir paramą, padedančią susidoroti su situacija ar būkle, kurioje atsidūrėme. Vien tik kontaktas su specialistu gali ne tik suteikti tiesioginį palengvėjimą, bet ir ilgalaikis bendradarbiavimas gali padėti žmogui išsiugdyti strategijas ir įpročius, galinčius užkirsti kelią panašioms situacijoms ateityje.

Tikra kliento istorija ir kaip terapija jam padėjo:

“Man visada patiko linksmintis. Su draugais nuolat eidavome žaisti tinklinio, o su kolegomis iš darbo lankėmės penktadienio koncertuose. Dievinau savo nedidelį butą, kol jis tapo mano biuru ir visų reikalų vieta. Dėl sutvarkyto namų biuro ir kitų priemonių, be darbo etikos, praradau visą rutiną, prie kurios buvau įpratęs. Tai buvo pirmas kartas, kai supratau, kad esu viena. Kiti ėjo į savo šeimas, turėjo vaikų ar bent jau žiūrėjo filmus su partneriu. Aš neturėjau net šuns. Nuo pirmosios internetinės terapijos daugiausia tikėjausi patarimų, kaip su visu tuo susitvarkyti. Galiausiai supratau, kad nors gyvenau viena, iš tikrųjų niekada neskyriau laiko sau. Viską, ką iki tol dariau, dariau lauke, su kuo nors. Didžiausias paradoksas tas, kad nustojus bijoti vienatvės ir išmokus būti su savimi galiausiai labiausiai praturtėjo mano santykiai su kitais.”

Galvojate apie terapiją?

Tikrai verta pabandyti
Kad terapija būtų veiksminga, padėsime jums rasti geriausią terapeutą.
Atlikdami trumpą testą galime padėti surasti žmogų, kuris jus išklausys per 5 minutes
Mes kruopščiai renkamės savo terapeutus
Mes kruopščiai renkamės savo terapeutus
Prieš prisijungdami prie mūsų bendruomenės terapeutai praeina ilgą atrankos procesą, turi patvirtintą išsilavinimą ir mokymą
Padėsime jums rasti geriausią terapeutą
Padėsime jums rasti geriausią terapeutą
Atlikę trumpą testą parodysime jums tris tinkamiausius terapeutus pagal jūsų reikalavimus.
Terapiją papildysime vaizdo pamokomis
Terapiją papildysime vaizdo pamokomis
Prenumeratoriams siūlome 60 internetinių psichinės sveikatos vaizdo pamokų, kurias galite žiūrėti bet kuriuo metu
Pradėti testą
Hedepy
Prenumeruoti "Hedepy" naujienlaiškį
Patarimai, nuolaidos, naujienos
Užsiprenumeruodami sutinkate su mūsų asmens duomenų tvarkymo principais
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna