Kas yra psichoterapija? Ir kam ji skirta?

Jei galvojate apie psichoterapiją, ją tikrai verta išbandyti. Psichoterapija nebūtinai turi būti kraštutinė priemonė krizinėse situacijose, taip pat ji netinka tik tiems, kuriuos kamuoja rimtesnės psichikos sveikatos problemos. Ji tinka visiems, kurie nori dirbti su savimi ir geriau save suprasti.

Kas yra psichoterapija?

Psichoterapijos tikslas – palengvinti arba pašalinti kliento sunkumus. Taip pat paprastai siekiama padidinti savęs pažinimo, savęs priėmimo, savirealizacijos ir savigarbos lygį. Psichoterapija gali padėti plačiau pažvelgti į save, įsisąmoninti įsišaknijusius mąstymo ir elgesio modelius, atskleisti savo tikslą ir apskritai pasiekti aukštesnę gyvenimo kokybę bei išnaudoti savo potencialą.

 

Neturiu rimtų problemų, ar man apskritai verta rinktis terapiją?

Psichoterapija skirta ne tik rimtiems psichologiniams sutrikimams gydyti. Tai galimybė geriau pažinti save, suprasti santykių dinamiką ir išvystyti savo potencialą, kad jūsų gyvenimas judėtų pilnatvės ir sveikatos link.

 

Jaučiuosi labai blogai, man reikia pagalbos, ar Hedepy man tinka?

Jei blogai jaučiatės, nėra ko laukti. Kuo greičiau kreipkitės į psichoterapeutą. Dėl internetinės aplinkos turite prieigą prie psichoterapeutų visoje šalyje ir galite labai greitai susitarti dėl seanso.

Jei jaučiate, kad jums reikia skubios pagalbos, esate tokios būsenos, kad galite kelti pavojų sau ar kitiems, nelaukite ir nedelsdami susisiekite su krizių linija telefonu 116 123.

 

Kaip pasirinkti tinkamą terapeutą?

Pasirinkę tinkamą terapeutą turėtumėte jaustis atsipalaidavę ir pasitikintys. Todėl terapijos pradžioje įprasta tiesiog „išbandyti“ kelis terapeutus. Kad būtų lengviau pasirinkti, sukūrėme trumpus vaizdo įrašus su terapeutais, kurie padės jums bent šiek tiek pažinti jų asmenybę prieš seansą. Ne mažiau verta paskaityti ir kitų naudotojų atsiliepimus.

 

Kuo man gali padėti terapija?

Terapija padeda spręsti įvairias problemas – nuo momentinio nepasitenkinimo iki santykių problemų ir gilių traumų. Daugiausia nuo jūsų priklauso, kokius tikslus pasirinksite jūs ir jūsų psichoterapeutas.

Neprivalote būti vienas

Kartais sunkiausia yra paleisti